درس های رهبری Avengers: Endgame

درس های رهبری فیلم Avengers: Endgame

سال گذشته فیلم  Avengers: Infinity War سرآغاز پایان کار برای جهان سینمایی مارول بود. فیلم Avengers: Endgame این هفته برای همیشه چهره جهانی که در طی ۱۰ سال در قالب ۲۲ فیلم، عاشق آن شده ایم را برای همیشه تغییر داد.

احتیاط: متن زیر حاوی اسپویل فیلم انتقام جویان: پایان بازی است.

اندکی پس از پایان فیلم Avengers: Infinity War ، عنوان پایان بازی برای قسمت بعدی انتخاب می شود. فیلم با آموزش کار تیر و کمان کلینت بارتون، هاکای (با بازی جرمی رنر) به دختر خردسالش آغاز می شود. وقتی او برای جمع آوری تیرهای کمان می رود، اوضاع عجیب می شود . همسرش، فرزند دیگر و دخترش همه ناپدید شده اند و کلینت در آنجا تنها مانده است. در کل این فیلم  بالا و پایین زیادی دارد. احساسات زیادی را برمی انگیزد و بسیاری از دروس رهبری واقعی در پایان بازی یافت می شود. تیتر های زیر در برگیرنده این موارد هستند:

 1. رهبران بزرگ، تعلیم دهنده هستند.

پایان بازی با درس های هاکای به دخترش لایلا بارتون (با بازی ایوا روسو) برای تیراندازی آغاز می شود. او تیر کمان را مانند پدرش بر می دارد. زیرا تمرینات کلینت باعث شده لایلا قادر به هدف گیری و استفاده راحت از کمان باشد. اگر می خواهید رهبری عالی باشید باید معلم خوبی باشید. رهبران فقط هدایت نمی کنند، آنها به مردم کمک می کنند که برطرف کردن نیازشان را یاد بگیرند.

 

 1. همه چیز می تواند سریعاً عوض شود.

تانوس (با بازی جاش برولین) با حرکت  انگشتش دنیا را تغییر می دهد. او نصف جمعیت جهان شامل خانواده هاوکی را از بین می برد. آنها وقتی به دخترش آموزش می دهد، غیب می شوند. سریعاً همه چیز برای کلینت و تصمیم گرفت تبدیل به رونین شود. رهبری، وقتی همه چیز سریعاً تغییر می کند، سخت می شود. این حقیقت زندگی است. همه چیز تغییر می کند و شما باید برای آنها آماده باشید.

 

 1. کاپیتان آمریکا / استیو راجرز (با بازی کریس ایونز):

” تونی، ما همه چیز را از دست داده ایم”

استیو راجرز مسئولیت خودش می دانست که درباره آنچه از دست داده به تونی استارک (رابرت دانی جونیور) بگوید. تونی خودش را برای اینکه به تانوس اجازه داده انگشتش را حرکت دهد، سرزنش می کرد. استیو این را متفاوت می دانست. شکست به گردن یک فرد نیست. در حالی که رهبران مایلند مسئولیت شکست را برعهده بگیرند، شکست یک واقعه فردی نیست. مخصوصاً وقتی یک تیم درگیر باشد. اجازه ندهید یک شخص تمام بار شکست را برعهده بگیرد.

 

 1. ماشین جنگی / جیمز رودز (دان چیدل):

” اوکی، منطورتو رسوندی.حالا بشین.”

باقی قهرمانان اجازه دادند تونی نارضایتی اش را بگوید. تونی قادر بود مواردی که آزارش می دهند را بیان کند. این خوب است اما تونی همچنان به شعار و هیاهو ادامه می دهد. تا وقتی رودز جلوی او را می گیرد. کاری را انجام می دهد که گاهی انجامش برای یک رهبر نیاز است. او به تونی می گوید که منظورت را رساندی، حالا وقتشه بشینی و ساکت باشی. این چالش را به اعضای تیمتان بگویید. چون ادامه این کار می تواند گروه را به پایین بکشد. گاهی لازم هست بگویید بشین و ساکت باش.

 

 1. افراد جدید شانس های جدید می آورند:

کاپیتان مارول (برای لارسن) در اولین حضورش در فیلم کاپیتان مارول نشان داد که می تواند در شرایط سخت جنگی شخصیتی قدرتمند باشد. کاپیتان مارول تاثیر زیادی پایان بازی دارد. حضورش باعث مقابله با تانوس می شود. از آوردن افراد جدید به گروه می ترسید، اما آنها می توانند برای رسیدن به پیروزی به شما کمک کنند. دنبال کسانی بگردید که مزیتی نداشته تیمتان را به شما اضافه کنند.

 

 

 1. بلک ویدو/ ناتاشا رومانوف (اسکارلت جوهانسون):

  تونی ما باید موضع مان را انتخاب کنیم

  حرکت تانوس وقتی همه برای کمک به  مرد مورچه ای/ اسکات لانگ (پاول رود) در دنیای کوانتوم بودند، انجام شد. خوشبختانه موشی پس از پنج سال باعث آزادی اسکات از دنیای کوانتوم شد . او ایده استفاده از زمان در محیط کوانتوم را ارائه کرد اما تونی آن را نپذیرفت. ناتاشا می دانست که باید حتما این موضع گیری انجام شود زیرا رهبران خوب می دانند چه چیزی مناسب است و چه زمانی باید تغییر موضع داد.

 2. رهبران بد باور دارند خوب عمل می کنند:

تانوس اعتقاد دارد با حذف نیمی از جمعیت کره زمین به حفظ آن کمک کرده است. این کار از نظر او خوب کمک نکرده که او فرد خوبی باشد. این آسان است که باور کنیم دلایل ما برای انتخاب های ضعیفمان کافی است. اما اگر در نهایت به انسان ها آسیب بزنیم رهبر خوبی نخواهیم بود. مطمئن شوید که کارهایتان برپایه اصول رهبری درست شکل گرفته است.

 

 1. نگذارید شکست باعث سقوط شود:

ثور پس از این اتفاقات خود را شایسته نمی داند و فقط به آزگارد جدید می رود. هالک و راکت راکون دنبال ثور می روند. ثور اجازه می دهد شکست او را به پایین بکشد. هر رهبری می تواند شکست بخورد، مهم ترین تصمیم این است که اجازه دهید این شکست چطور روی شما اثیر بگذارد. باید تصمیم درستی بگیرید و از شکست درس بگیرید.

 1. ماشین جنگی: دوستان حواستان به پشت سر هم باشد.

رهبران همیشه باید هوای اعضای تیمشان را داشته باشند.

 1. از عاقل تر از خودتان مشورت بگیرید:

رهبران باید سوالات مهم شان را از افراد عاقل تر از خودشان بپرسند تا بتوانند موفق شوند.

 1. ماشین جنگی: ما با همه چیزی که داریم می جنگیم.

همه منابع خود را در نظر بگیرید تا بتوانید کار را به سرانجام برسانید. باید از هرآنچه که دارید برای موفقیت بهره ببرید.

 1. تونی استارک: هیچ ثروتی به اندازه یک ثانیه از زمان نیست.

همیشه از زمان خود بهره ببرید و بدانید با هیچ پولی نمی شود زمان را خرید.

 1. بلک ویدو: مردم را با اشتباهات بدشان قضاوت نکنید.

بلک ویدو از کارهایی که هاوکی انجام داده خبر داشت و می دانست کشتن افراد بدذات کار کثیفی است اما هاوکی را با این کارش قضاوت نکرد. اشتباهات شخصیتتان را توصیف نمی کند پس مراقب باشید دیگران را با بدترین اشتباهاتشان قضاوت نکنید.

 1. هالک: او برنمیگرده باید کاری کنیم که ارزش فداکاریش ارزش پیدا کنه.

به مانند فداکاری بلک ویدو برای تیم، گاهی اعضا زمانشان را برای کار فدا می کنند. باید قدر این فداکاری ها را در تیم بدانیم.

 1. شما برای رهبری ساخته شده اید:

گاهی فردی برای کاری ساخته شده است؛ مانند هالک که بخاطر اینکه امواج گاما باعث تبدیلش شده است می تواند در برابر اینفینیتی استون قرار گیرد. باور کنید شما برای رهبری ساخته شده اید. اگر میل صادقانه به هدایت و خدمت به دیگران دارید برای آن ایجاد شده اید.

 1. راه های ترکیب قدرتان با دیگران را بیابید:

در نبرد با تانوس آیرون من از ثور میخواهد که با صاعقه به او ضربه بزند تا شارژ فوق العاده داشته باشد و به تانوس ضربه زند. با یافتن رهبران دیگری که با آنها کار می کنید توانایی های خود را تقویت کنید. ترکیب با دیگران به ما ایده می دهد.

 1. شما شایسته اید:

در نبرد با تانوس چکش ثور شروع به لرزش می کند و سپس در هوا به پرواز درآمده و به دست کاپیتان آمریکا می رسد و کاپیتان آمریکا کاملا ارزشش را دارد.

 1. کاپیتان آمریکا: اونجرز کامل شده اند.

کاپیتان آمریکا حرف های جادویی می زند و به همه وظیفه شان و اینکه برای چه کار می کنند، را  گوشزد می کند. وقتی مسائل سخت می شود، روحیه دهید. گاهی افراد نیاز دارند ماموریت به آنها یادآوری شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *